Gayrimenkul Yatırımında En Gözde Ülke Almanya

Almanya güçlü bir ekonomi, düşük işsizlik, mükemmel bir altyapı ve “güvenilir ve işlevsel bir siyasi ve yasal sistem” de dahil olmak üzere emlak yatırımcılarına sunacak çok fazla avantaja ev sahipliği yapıyor.

Alman Konut Piyasasının Son durumu

Alman konut piyasası, özellikle her ölçekteki popüler şehirlerde çekici bir altyapıya sahip güçlü bir satıcı pazar. Yatırım için en uygun ve karlı ev fiyatı yaklaşık 400 Bin Euro civarındadır. Ortalama olarak, bir ev piyasada 2-3 ay kalıp kısa bir sürede alıcı buluyor.

Son yıllarda pazardaki en önemli değişiklikler

Satıcının pazarı güçlendi. Pazar, son yedi ila sekiz yıl boyunca oldukça dinamik hale geldi ve etkileyici kasaba ve şehirler çok popüler hale geldi. Birçok alanda talebi arzdan daha yüksektir. Dolayısıyla fiyatlar yükseldi. Frankfurt‘ta, mülkiyetlerin maliyeti yüzde 70’e ve Berlin’de ise yüzde 95 kadar yükseldi. Daha küçük şehirlerde, artışlar genellikle daha ılımlıdır. Son yıllarda Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından uygulanan düşük faiz politikasının da etkisi var. Durum, insanları paralarını kaybetmeden yatırım yapmanın en iyi yolunu aramaya yöneltiyor – gayrimenkul şu anda tercih edilen bir çözüm.

Yabancı yatırımcılara sunulan finansman seçenekleri

Sabit faiz oranlı uzun vadeli konut kredileri çok popüler bir seçenektir.

Piyasanızdaki en önemli eğilimlerden bazıları neler?

Çekici şehirlerde konut talebinin ve maliyetlerin artması nedeniyle alıcıların odak noktası kısmen banliyö alanlarına doğru kaymaktadır. Şehirlere toplu taşıma çoğunlukla Almanya’da çok iyidir, bu nedenle şehir merkezinde yaşamak için geçerli bir alternatiftir. Frankfurt’taki şehirlerde yerleşim yerlerinde yüksek katlı binalar da dahil olmak üzere kentsel yoğunlaşma gündemdedir. Topluluklar ayrıca, tamamen yeni yerleşim alanları oluşturmak için uygun arazileri belirleme yollarını araştırıyorlar.

Bir cevap yazın

14 + 14 =