Almanya Yatırım Danışmanlığı

Almanya Yatırım Danışmanlığı

Almanya ve Türkiye’de, yatırım ve ticaret konularında, bireysel ve kurumsal bazda kapsamlı danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Almanya Yatırım Danışmanlığı

Almanya Yatırım Danışmanlığı' nda Nova Group Holding 41 yıllık tecrübesi ile güvenilir bir danışman sözünde duran bir yardımcıdır. Almanya emlak piyasasında ve pazarında uzman danışmanlık ve önemli hizmetlere ilişkin geniş bir yelpaze sunmaktayız. Her türlü uzman danışmanlık hizmetinin yanı sıra yapılacak işlemlerin başından sonuna kadar her türlü uzman destek garantisi veriyoruz.

Nova Group Holding desteği satın alma işleminin çok öncesinde başlar ve sonrasında da devam ediyor. Yatırımcılarımızı hazırlık aşamasında destekliyor ve tüm gerekli belgelerin hazırlanmasını üstleniyoruz. Almanya yatırım danışmanlığı konusunda uzman ekibimiz sayesinde yerinde ve doğru piyasa analizi yapıyor müşterilerimize nitelikli yatırım desteği sunuyoruz.

Nova Group Holding’in Almanya yatırım danışmanlığı konusunda ki engin tecrübeleri sayesinde danışanlarımız her zaman bir adım önde ve güvende.

Almanya'da Yatırım Yapmak Neden Avantajlı

Almanya Avrupa’nın en güçlü ekonomisine sahiptir. Avrupa Birliğinin lokomotifi niteliğinde olan Almanya zaman zaman ekonomik krizlerden etkilense de ekonomik büyümesi hiç durmamış üstelik günden güne hız kazanmıştır.

Bütün bu olumlu avantajlarının farkında olan girişimciler Almanya’da yatırım yapmak ve şirket kurmak için harekete geçmişlerdir. Türk yatırımcılarda giderek önem kazanmış olan Almanya’da yatırım yapma akımından kendilerine düşen payı almışlardır.

Almanya’da şirket kurmak ve Almanya’da yatırım yapmak isteyen Türk girişimcileri önemli birkaç hususta aydınlatmak gerekirse;

 1. Öncelikle Alman hukukuna göre şirket veya işletme kuruluşlarında Alman girişimciler için geçerli olan ve aranan şartlar yabancı girişimci için de aranmaktadır.
 2. AB ile Türkiye arasında 16 Aralık 2013 tarihinde Ankara’da Türkiye’ye vize muafiyeti sağlanması ile ilgili bir dizi protokol ve sözleşme imzalanmıştır. Buna göre ileri bir zamanda muafiyetin sağlanacağı belirtilmiştir. Bu süre 3,5 yıl olarak belirlenmiştir.
 3. Almanya’da yatırım yapmak isteyen Türk Girişimciler şu hususları dikkate almalıdır;-    Almanya’da yapılacak olan yatırımın / işin ekonomik bir gereksinimi veya bölgesel bir ihtiyacı karşılıyor olması gerekir.
  –    Yapılacak yatırımın/işin Alman ekonomisine artı bir değer katması gerekir.

Almanya'da Yatırım Yaparak Oturum Müsaadesi

Yukarıda da bahsedildiği gibi Almanya’da yatırım yaparak oturum müsaadesi almak mümkündür. Bunun için AB ile Türkiye arasında 16 Aralık 2013 tarihinde bir takım sözleşmeler imzalanmıştır. Bunun için belirlenmiş olan geçici süre 3.5 yıl olarak belirlenmiştir.

Peki Almanya’da yatırım yapmak / Almanya’da iş kurmak için neler gerekli?

 1. Yüksek karlılık potansiyeline sahip bir işletme veya
 2. Alman normlarına uygun hazırlanmış bir iş planı
 3. İş planını işletecek kişilerin konu ile ilişkin eğitim ve tecrübeleri

Almanya’da yatırım yapmak / Almanya’da iş kurmak için süreç nasıl işler?

 1. İş fikriniz için uygun iş planı hazırlanır ve bu plan Almanya’daki otoritelerle paylaşılır.
 2. Şirket kurulumunun ardından Türkiye’den oturma ve çalışma izni başvurusu yapılabilir.

Almanya’da Yatırım Yapmak / Almanya’da İş Kurmak ile ilgili bilinmesi gereken hususlar :

 1. Almanya’da şirket kurma ve Almanya oturma izni başvuruları için Almanca dil şartı aranmaz.
 2. Almanya’da şirket kurma ve Almanya oturma izni başvuruları için ortakların en az %30 hisseye sahip olması beklenmektedir.
 3. 1 Euro’luk bir sermaye ile bile şirket kurmak mümkündür. ( UG tarzı şirket )
 4. Oturma/çalışma izni başvurusu tarafımızca hazırlanan evraklar ile şahsınızca Türkiye’de yapılmaktadır. Almanya’da ikamet edilecek vilayette mühürletilmesi ile de süreç tamamlanmaktadır.

Danışmanlarımıza Ulaşın!

Danışmanlarımıza almak istediğiniz hizmet detayı veya hizmetlerimiz hakkında sorularınız için sağdaki iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. Danışmanlarımız size en geç 12 saat içinde geri dönüş sağlayacaktır.

WhatsApp chat